JEDEN KIERUJĄCY „ODPOCZNIE” OD JAZDY - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JEDEN KIERUJĄCY „ODPOCZNIE” OD JAZDY

Data publikacji 01.06.2018

Pomimo zaostrzenia przepisów oraz wzmożonych policyjnych kontroli, nadal wielu kierowców lekceważy przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. Wczoraj jedna osoba pożegnała się z uprawnieniami. Wyjątkowo nierozważnie zachował się kierowca, który rozpędził samochód osobowy do 112 km/h w terenie zabudowanym.

Za nami pierwszy dzień długiego weekendu. Niestety pomimo licznych apeli nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wykazali się rozsądkiem. Nadal jednym z najczęściej lekceważonych przepisów jest przestrzeganie dopuszczalnej prędkości. Szczególnie nierozważnie zachował się wczoraj kierowca, który w terenie zabudowanym, w miejscowości Stary Gromadzyn, zlekceważył ograniczenie prędkości do 50 km/h i rozpędził auto do 112 km/h. Miejsce, w ktorym policjanci przeprowadzili kontrolę, wskazane jest na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone z uwagi na "szybką jazdę". Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl