TRWA DŁUGI WEEKEND - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TRWA DŁUGI WEEKEND

Panująca już letnia aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą czy planowanym podróżom. Aby wypoczynek w czasie wolnym od pracy, szkoły nie zmienił się w tragedię, pamiętajmy o zachowaniu szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Nie zapominajmy także o odpowiednim zabezpieczeniu pozostawionego majątku, a nad wodą o rozwadze.

Kolneńscy policjanci kontynuują działania „Bezpieczny Weekend”. Na drogach jest już więcej patroli policyjnych. Wzmożone działania to również częstsze kontrole drogowe. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Podczas trwającego długiego weekendu, spodziewajmy się intensywnego ruchu pojazdów, rowerzystów i pieszych. Zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę, stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość czy nieustępowanie pierwszeństwa są najczęstszymi przyczynami tragedii na drodze.

Pamiętajmy też, aby nigdy nie zostawiać dzieci w aucie - szczególnie teraz, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Widzisz zagrożenie - reaguj natychmiast, dzwoń 997 lub 112

W czasie trwającego długiego weekendu, na pewno pojawią się pierwsi amatorzy kąpieli. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo własne, rodziny i innych osób nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podstawowych zasad korzystania z kąpieli i reagujmy na zaistniałe zagrożenia.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl