KOLNEŃSCY POLICJANCI PODSUMOWALI „ MAJOWY WEEKEND" - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLNEŃSCY POLICJANCI PODSUMOWALI „ MAJOWY WEEKEND"

Data publikacji 07.05.2018

Od dnia 27 kwietnia 2018 roku do późnych godzin wieczornych dnia 6 maja 2018 roku policjanci z kolneńskiej jednostki uczestniczyli w działaniach „ Majowy Weekend ”, zapewniając bezpieczeństwo w tym okresie mieszkańcom powiatu kolneńskiego oraz przejeżdżającym przez nasz terenie turystom.

Podczas prowadzonych działań,  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie nadzorowali ciągi komunikacyjne, drogi wjazdowe i wyjazdowe do miejscowości turystycznych oraz zapewniali płynność ruchu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym stan trzeźwości kierujących i stan techniczny ich pojazdów. Pomimo wzmożonych działań i wielokrotnych apeli, nie wszyscy kierowcy poruszali się zgodnie z przepisami i zasadami bezpiecznej jazdy. Od piątku do niedzieli odnotowano 4 kolizje. Aż 96 kierowców ukarano mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. W przeciągu tych kilku dni za kierownicę pojazdu wsiadły cztery osoby, które znajdowały się pod wpływem alkoholu.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwali równiez policjanci prewencji, którzy zwracali uwagę na przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych i podejmowali interwencję wobec osób popełniających różnego rodzaju wykroczenia. Każdego dnia nad naszym bezpieczeństwem czuwai funkcjonariusze z Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym apelujemy o zachowanie ostrożność na drodze. Bądźmy wypoczęci przed podróżą. Dbajmy o właściwą koncentrację podczas jazdy. Pamiętajmy o surowych konsekwencjach wynikających z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.