Ruszyła kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 28.11.2017

Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta... Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno–zimowym zagrożenia, wynikające z niesprawnego lub nieprawidłowego oświetlenia pojazdów z jednoczesnym propagowaniem zasady: „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd. Celem projektu jest również stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na wytypowanych stacjach diagnostycznych - poza terminem badania technicznego.

Udział w kampanii zadeklarowało blisko wiele stacji kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.
W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.

W ramach przedsięwzięcia - w dniach od 28 listopada do 17 grudnia br. na terenie całego kraju prowadzone będą ogólnopolskie działania kontrolno–prewencyjne pn. „TWOJE ŚWIATŁA  - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wyeliminowanie z ruchu pojazdów - z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. W okresie jesienno–zimowym charakteryzującym się złymi warunkami atmosferycznymi: opadami deszczu, śniegu, zamgleniami, a także szybko zapadającym zmrokiem - prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego tak ważne jest, by o tym pamiętać! 

W województwie podlaskim, w kampanii  biorą udział następujące stacje diagnostyczne:

1.    „Sieńko i Syn” Sp. z o.o. -  Białystok, ul. Wysockiego 65;

2.   P.H.U  „Motozbyt” Sp. z o.o. -  Białystok, ul. Narodowych Sił Zbrojnych 19b;