Kolejni pijani kierowcy w rękach kolneńskich policjantów - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pijani kierowcy w rękach kolneńskich policjantów

Data publikacji 29.05.2017

Kolneńscy policjanci zatrzymali czworo pijanych kierowców. Rekordzistą, z wynikiem około 2,5 promila alkoholu w organizmie, okazał się 36-latek jadący renault.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie zatrzymali czworo pijanych kierowców. W piątek, około godziny 18.00, policjanci zatrzymali w miejscowości Rogienice Wielkie pierwszego z nich. Podczas kontroli okazało się, że kierowca samochodu opel vectra jest w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 27-letni mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących mundurowi zatrzymali następnego dnia w Kolnie. Około godz.16.00 na ul. Mickiewicza został zatrzymany 50-letni rowerzysta. W czasie rozmowy policjanci wyczuli od niego alkohol. W trakcie badania okazało się, że ma około 1,3 promila alkoholu w organizmie. Nastepnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, po godzinie 20.00, otrzymał informację, że na ulicy Kościuszki doszło do zniszczenia mienia. Mundurowi z kolneńskiej drogówki na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący renault uderzył pojazdem w bramę posesji uszkadzając ją, a następnie odjechał. Po chwili policjanci odnaleźli 36-letniego kierowcę, który, jak sie okazało, był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie dalszych czynności ujawniono u niego torebkę, w której znajdowały się środki psychoaktywne w postaci białego proszku.  Wczoraj, wieczorem, w Stawiskach, policjanci zatrzymali do kontroli opla vectrę. Po badaniu na trzeźwość okazało się, że 20-letnia kobieta siedząca za kierownicą, znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niej około  1,6 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierującym mundurowi zatrzymali prawa jazdy. Teraz  ich dalszym losem zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl

Praca w Policji