AKCJA „TRZEŹWY PORANEK” - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

AKCJA „TRZEŹWY PORANEK”

Data publikacji 11.06.2019

Wczoraj od wczesnych godzin porannych kolneńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze dokonali 120 badań kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Wczoraj od godziny 4 rano kolneńska  „drogówka”  kontrolowała kierowców w ramach działań „Trzeźwy poranek". Celem takich akcji jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.. Działania mają również na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, które są powodowane przez kierowców, siadających za kółko „na podwójnym gazie. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 120 kierowców. Niestety okazało się, że dwie osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistką w niechlubnym gronie okazała się 61 letnia kierująca Oplem. Kolejny zatrzymany do kontroli, kierowca Scani „wydmuchał” prawie 0,5 promila. 

 Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Powiatowej  Policji w Kolnie przy ul. Wojska Polskiego 29 znajduje się ogólnodostępny alkomat, gdzie każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać pomiaru trzeźwości.  Mundurowi zaznaczają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.