PORANNY „TRZEŹWY PIĄTEK” NIE DLA WSZYSTKICH - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PORANNY „TRZEŹWY PIĄTEK” NIE DLA WSZYSTKICH

Data publikacji 05.10.2018

Policjanci z kolneńskiej drogówki, dzisiaj, od samego rana prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy piątek”. Akcja ma na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego. Tylko do końca sierpnia pijani kierowcy spowodowali na terenie całego województwa aż 41 wypadków drogowych. Stanowi to 9,1% ogółu wypadków.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także w celu ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących „po alkoholu”, dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z kolneńskiej drogówki prowadzą działania prewencyjno - kontrolne pn. "Trzeźwy piątek". Punkt kontrolny zlokalizowany został m.in. w Kolnie na Placu Wolności. Przez blisko 2 godziny, pod kątem trzeźwości przebadano tam 180 kierowców. Jak się okazało nie wszyscy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich aut trzeźwi. Dwóch kierujących było pod wpływem alkoholu. Zupełnym brakiem wyobraźni okazał się  kierowca volkswagena, który pomimo trwającego zakazu prowadzenia pojazdów, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wiózł jeszcze pasażera.  Obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Policyjna akcja na terenie powiatu kolneńskiego, a także całego województwa podlaskiego, potrwa do późnych godzin wieczornych.

Policjanci przypominają również, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolnie przy ul. Wojska Polskiego 29, jest ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może zatem bezpłatnie i szybko upewnić się czy w danym momencie kierowanie pojazdem jest możliwe.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl