„DZIEŃ ODBLASKÓW” W POWIECIE KOLNEŃSKIM - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„DZIEŃ ODBLASKÓW” W POWIECIE KOLNEŃSKIM

Data publikacji 02.10.2018

Wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. Do udziału w obchodach włączyli się również kolneńscy policjanci.

Kolneńscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję profilaktyczną „Dzień odblasków”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania skierowane do pieszych i do kierowców. Celem przedsięwzięcia było zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście. Podczas działań funkcjonariusze promowali także pozytywne zachowania w relacjach kierowca/pieszy i przypominali kierowcom o obowiązującym w terenie zabudowanym ograniczeniu prędkości do 50km/h.

Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Do akcji przyłączają się norwescy celebryci, którzy rozdają odblaski na ulicach miast.  Na przestrzeni lat przedsięwzięcie zyskało wielkie uznanie i bardzo dużą popularność, a w ubiegłym roku dotarło do Polski.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Warto pamiętać, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.kolno.policja.gov.pl