WAKACYJNE POGOTOWIE BEZPIECZEŃSTWA Z KOLNEŃSKIMI POLICJANCJANTAMI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WAKACYJNE POGOTOWIE BEZPIECZEŃSTWA Z KOLNEŃSKIMI POLICJANCJANTAMI

Data publikacji 06.08.2018

W ramach programu pod nazwą „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z innymi służbami odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu przeprowadzili grę terenową z dziećmi wypoczywającymi na obozie w Koźle.

Kolneńscy policjanci, w ramach programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”, stale odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu podczas spotkania z dziećmi wypoczywającymi na obozie w Koźle, wspólnie z Państwową Strażą Pożarną,omówili niebezpieczeństwa na jakie są narażone w okresie wakacyjnym. Mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania w trakcie wypoczynku nad wodą, w lesie jak również podczas pobytu w gospodarstwie rolnym. Prelegenci promowali także zasady bezpieczeństwa na drodze, w tym prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz informują opiekunów o potencjalnych  zagrożeniach, sposobach kontaktu z najbliższą jednostką Policji oraz z dzielnicowym. W trakcie prelekcji dzieci mogły rozwiązać krzyżówkę, pograć w grę edukacyjna związana z bezpieczeństwem jak również obejrzeć sprzęt ratowniczy.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl