"BEZPIECZNE WAKACJE" NA KOLNEŃSKICH DROGACH - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNE WAKACJE" NA KOLNEŃSKICH DROGACH

Data publikacji 23.06.2018

Rozpoczął się pierwszy weekend upragnionych tegorocznych wakacji. Nad ich spokojnym przebiegiem na drogach powiatu kolneńskiego aż do 2 września czuwać będą policjanci, którzy rozpoczynają działania "BEZPIECZNE WAKACJE". Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Przed nami ponad dwa miesiące wakacji. Dla wielu z nas oznacza to czas wypoczynku, a dla policjantów to czas wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego od wczoraj (22.06.18) kolneńscy policjanci rozpoczynają ogólnopolskie działania ”BEZPIECZNE WAKACJE”, które potrwają do 2 września. Przez cały ten czas policjanci ruchu drogowego w naszym powiecie będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Okres letniego wypoczynku charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów oraz  niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w tym w zakresie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Będą również realizować działania kontrolno-pomiarowe, ukierunkowane w szczególności na kontrolę autokarów przewożących dzieci i młodzież.

Pamiętajmy również o tym, że o pomoc w zweryfikowaniu stanu technicznego pojazdu mamy prawo poprosić policjantów – skontrolują oni aktualny stan techniczny autobusu i przede wszystkim sprawdzą czy kierowca nie jest pod wpływem alkoholu. Dlatego organizator wypoczynku, opiekunowie lub rodzice mogą poprosić o kontrolę w każdej jednostce Policji, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na naszych drogach - apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę !!!