SZKOLENIE W RAMACH PROGRAMU „ MAM WYBÓR…WYBIERAM ROZSĄDEK” - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SZKOLENIE W RAMACH PROGRAMU „ MAM WYBÓR…WYBIERAM ROZSĄDEK”

Data publikacji 17.05.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z pracownikami stacji sanitarno-epidemiologicznej spotkali się wczoraj z pedagogami powiatu kolneńskiego, w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór…wybieram rozsądek”. Głównym jego celem było zwiększenie świadomości osób w zakresie zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych oraz zapobieganie i zwalczanie zjawiska demoralizacji w środowisku dzieci i młodzieży.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z pracownikami stacji sanitarno-epidemiologicznej, zaprezentowali wczoraj założenia programu "Mam wybór… wybieram rozsądek”. W szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy szkół i pedagodzy z powiatu kolneńskiego. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości osób w zakresie zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych oraz zapobieganie i zwalczanie zjawiska demoralizacji w środowisku dzieci i młodzieży.

Mundurowi w ramach Programu "Mam wybór… wybieram rozsądek” prowadzą liczne przedsięwzięcia, których głównych celem jest zwiększenie świadomości rodziców i opiekunów prawnych w zakresie zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Funkcjonariusze spotykają się również z dziećmi i młodzieżą, aby edukować je w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, którzy popełniają czyny karalne i dopuszczają się demoralizacji. Policjanci prowadzą również szkolenia kadry pedagogicznej w zakresie procedur postępowania nauczycieli w przypadku ujawnienia ucznia będącego pod wpływem środków psychoaktywnych bądź posiadającego takie środki.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl