MAM WYBÓR…WYBIERAM ROZSĄDEK” WYWIADÓWKA PROFILAKTYCZNA - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

MAM WYBÓR…WYBIERAM ROZSĄDEK” WYWIADÓWKA PROFILAKTYCZNA

Data publikacji 27.04.2018

Kolneńscy policjanci, w ramach realizacji programu profilaktycznego „Mam wybór…wybieram rozsądek” wzięli udział w wywiadówce profilaktycznej. W spotkaniu uczestniczyła kadra p[pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Turośli oraz rodzice. Głównym tematem zajęć były kwestie prawne wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także zjawisko demoralizacji nieletnich.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, w ramach realizacji programu pn. „Mam wybór… wybieram rozsądek”, odwiedzili dzisiaj Szkołę Podstawową w Turośli. W spotkaniu prócz kadry pedagogicznej, obecni byli także rodzice. W trakcie prelekcji omówione zostały m.in. kwestie prawne wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, z uwzględnieniem tematyki dopalaczy. Uczestnicy zapoznani zostali z podstawową terminologią dotyczącą środków psychoaktywnych, odpowiedzialnością prawnej nieletnich, w tym z pojęciem „nieletniego” oraz „małoletniego”, a także z definicją demoralizacji oraz z jej przejawami. Rodzice wysłuchali na co szczególnie zwracać uwagę, jak reagować i gdzie w razie potrzeby zwrócić się o fachową pomoc. 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl