JECHAŁ ZBYT SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM - STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ ZBYT SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM - STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 09.04.2018

Policjanci z kolneńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w miejscowości Stary Gromadzyn przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h i wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. 27-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 600 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych.

Kolneńscy policjanci ruchu drogowego, w miniony piątek, w miejscowości Stary Gromadzyn, zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierowcę mercedesa. Mężczyzna ten, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 54 km/h. Dodatkowo, 27-latek wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Nieodpowiedzialnemu kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia 27-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 600 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych. Warto zaznaczyć, że miejsce w którym mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej zostało wskazane przez mieszkańców miejscowości Stary Gromadzyn na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl