DLACZEGO „BŁYSKAJĄ” ? - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DLACZEGO „BŁYSKAJĄ” ?

Kolejny raz w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z kolneńskiej drogówki prowadzą na terenie miasta działania „BŁYSK”. Ich głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Dzisiaj, zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących weryfikowane są przez kolneńską drogówkę podczas działań „BŁYSK”. Akcja prowadzona jest w rejonie wybranych przejść dla pieszych na terenie miasta, w czasie największego nasilenia ruchu. Działania mają głównie charakter prewencyjny i polegają na ustawieniu w wyznaczonych miejscach oznakowanego pojazdu policyjnego z włączonymi światłami błyskowymi. Kierowcy widząc radiowozy oraz funkcjonariuszy jadą wolniej i rozważniej, a co za tym idzie bezpieczniej. W ramach "Błysku" mundurowi rozpowszechniają również odblaski, które poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu należy obligatoryjnie nosić.

Policjanci przypominają, że okres zimowy, podobnie jak jesienny, sprzyja wypadkom z udziałem pieszych. Mundurowi apelują więc o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględnego stosowania się do przepisów ruchu drogowego.