Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – BADANIE ANKIETOWE

Data publikacji 25.01.2018

Kolneńscy policjanci zachęcają osoby korzystające z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym funkcjonalności tego narzędzia. Wypełnienie ankiety kilka minut, a samo badanie ma charakter anonimowy. Wyniki ankiety przyczynią się do dalszego rozwoju tej interaktywnej platformy, która od samego początku tworzona jest we współpracy ze społeczeństwem.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności Dzięki Krajowej Mapie każdy mieszkaniec danego terenu może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Zakładka Mapy dostępna jest na stronie każdej komendy Policji w całym kraju lub klikając na  odnośnik. Budowa aplikacji pozwala bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, korzystać z niej każdemu obywatelowi. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie w ich ocenie zagrożenie tam występuje. Od 1 lipca 2016 roku do dnia dzisiejszego mieszkańcy powiatu kolneńskiego zgłosili poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 1070 punktów, które według ich odczucia są miejscami zagrożonymi. Każde zgłoszone miejsce poddawane jest sprawdzeniom, które weryfikują jego prawdziwość. W następnej kolejności czynione są starania, aby wspólnie z wieloma podmiotami pozapolicyjnymi dążyć do eliminacji wskazywanych zagrożeń. Od początku działania tego policyjnego narzędzia do chwili obecnej, kolneńscy funkcjonariusze potwierdzili 750 zgłoszeń, a 317 zostały uznane za niepotwierdzone. Ponad 360 zgłoszonych zagrożeń zostało już wyeliminowanych.

Policjanci zachęcają osoby korzystające z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do udziału w krótkim badaniu ankietowym dotyczącym funkcjonalności tego narzędzia. Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut, a samo badanie ma charakter anonimowy. Wyniki ankiety przyczynią się do dalszego rozwoju tej interaktywnej platformy, która od samego początku tworzona jest we współpracy ze społeczeństwem.

Jednocześnie mundurowi przypominają, że Mapa nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadkach konieczności podjęcia przez policję natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numerów alarmowych: 112 i 997.

W celu wzięcia udziału w badaniu sondażowym kliknij tutaj

Powrót na górę strony